Aleksandra Marcinowska

Nazywam się Aleksandra Marcinowska albo po prostu Ola. Jestem z zamiłowania lekarzem weterynarii i mam szczęście robić to, co kocham.

Pierwsze szlify otrzymałam jeszcze podczas studiów w USA, pracując w dwóch klinikach w Kalifornii i nieopodal Chicago. Później nabrałam rozpędu i postanowiłam zdobyć praktykę w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Pracowałam w różnych klinikach weterynaryjnych, jednak zawsze koncentrowałam się na małych zwierzętach i ich przypadkach onkologicznych. Na Uniwersytecie w Cambridge pod okiem światowej sławy specjalisty ukończyłam studia specjalizacyjne z zakresu onkologii małych zwierząt.

Moją pasją jest onkologia weterynaryjna, ale także i ludzka, gdzie można dopatrzyć się wielu podobieństw i zastosować podobne podejście do terapii w przypadku zwierząt. Staram się być na bieżąco w większości aspektów onkologii klinicznej, medycznej i radioterapii. Jednak najbardziej intryguje mnie immunologia nowotworu, terapia promieniowaniem oraz stosowanie inhibitorów kinazy tyrozynowej.

Najważniejszym aspektem mojej pracy jest utrzymywanie w trakcie leczenia moich czteronożnych pacjentów w jak najlepszej kondycji. Kładę duży nacisk na szczerą rozmowę z właścicielami psów lub kotów i wspólnie ustalamy schemat oraz sposób leczenia.

Aleksandra Marcinowska lekarz weterynarii oraz właściciel Przychodni OnkolVet

Stale uczestniczę w licznych konferencjach i szkoleniach w kraju i za granicą, zarówno w roli słuchacza, jak i prelegenta.
Chętnie dzielę się swoją wiedzą, także na łamach fachowych czasopism polskich i zagranicznych, gdzie jestem autorką wielu artykułów.

Powstanie Przychodni OnkolVet to zwieńczenie mojej dotychczasowej pracy. To tutaj mogę się z Państwem podzielić bogatym doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami.

Prywatnie jestem mamą kilkunastoletniego Maksa oraz właścicielką trzech psów: Likiera, Aśki i Emilki. Aktywnie spędzam wolne chwilę. Lubię jeździć na nartach, rowerze, pływać. Często podróżuję, odwiedzając przy tym licznych znajomych. 

Zapraszam bardzo serdecznie!
Aleksandra Marcinowska

Poznaj mnie jeszcze bliżej — dowiedz się więcej o moim bogatym doświadczeniu:

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie. Jeszcze pod koniec studiów, na piątym oraz szóstym roku, odbyłam praktyki studenckie/ wakacyjne w lecznicach weterynaryjnych w Stanach Zjednoczonych: lecznica weterynaryjna małych zwierząt pierwszego kontaktu (Morton Grove Animal Hospital) pod Chicago, USA oraz lecznica specjalistyczna/ nagłego przypadku (Animal Urgent Care) w Kalifornii, USA.

Po studiach wyjechałam do Niemiec, najpierw do Lecznicy Specjalistycznej w Birkenfeld, potem na Uniwersytet w Hanowerze, a następnie odbyłam roczny staż specjalizacyjny z zakresu onkologii oraz chirurgii onkologicznej małych zwierząt w prywatnej lecznicy specjalistycznej VRCC (obecnie znanej pod nazwą Southfields Veterinary Specialists) w Wielkiej Brytanii. Kolejne kilka lat pracowałam jako młodszy klinicysta w lecznicy specjalistycznej VRCC oraz lekarz weterynarii pierwszego kontaktu w lecznicy małych zwierząt na północy Londynu.

W 2014 r. ukończyłam z oceną bardzo dobrą studia magisterskie z zakresu onkologii klinicznej ludzkiej na Uniwersytecie w Nottingham w Anglii. W 2012 roku zostałam przyjęta na stanowisko Onkologa Juniora na Uniwersytecie w Cambridge w Anglii. 

W 2016 ukończyłam europejskie studia specjalizacyjne (European College of Veterinary Internal Medicine-Companion Animals, ECVIM-CA) z zakresu onkologii małych zwierząt (Senior Clinical Training Scholarship in Medical Oncology) na Uniwersytecie w Cambridge pod okiem światowej sławy specjalisty z zakresu onkologii małych zwierząt,  Dr Jane Dobson.

Od ukończenia specjalizacji pracowałam jako lekarz weterynarii- onkolog małych zwierząt w lecznicach specjalistycznych w Anglii, Szwajcarii. Prowadziłam fakultet z onkologii dla studentów V roku Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W moim ostatnim miejscu pracy na Uniwersytecie w Cambridge, byłam zaangażowana zarówno w pracę kliniczną, polegającą na bliskiej współpracy z właścicielami zwierząt dotkniętych chorobą nowotworową, jak również w pracę naukową oraz dydaktyczno-merytoryczną ze studentami ostatniego roku Medycyny Weterynaryjnej, młodszymi klinicystami (lekarzami weterynarii) i stażystami odbywającymi staże z onkologii weterynaryjnej, dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym.