Poznaj naszą Przychodnię Weterynaryjną OnkolVet

Wczesna i trafna diagnoza to najważniejszy element decydujący o sukcesie leczenia.

Zaufaj nam, znamy się na leczeniu onkologicznym psów i kotów.

Lek. wet. Aleksandra Marcinowska zapewni profesjonalną opiekę i dobierze odpowiednie leczenie dla Państwa psa lub kota.

W Przychodni OnkolVet świadczymy usługi z zakresu chirurgii, chorób wewnętrznych, diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej oraz profilaktyki.

Aby móc oferować usługi na najwyższym poziomie posiadamy w pełni wyposażoną salę chirurgiczną. Na sali znajduje się aparat do narkozy wziewnej oraz kardiomonitorem do monitorowania funkcji życiowych Państwa pupilów.

Przychodnia OnkolVet wyposażona jest w wysokiej klasy sprzęt do diagnostyki obrazowej:

  • aparat rentgenowski do radiografii bezpośredniej
  • aparat USG
  • aparat EKG, etc;

A także do diagnostyki laboratoryjnej:

  • analizator krwi do hematologii
  • biochemii
  • elektrolitów oraz hormonów
  • refraktometr do analizy moczu/ płynów jam ciała
  • mikroskop, etc.

Poznaj naszą Przychodnię Weterynaryjną OnkolVet

Świadczymy specjalistyczne usługi lecznicze dla zwierząt w dziedzinie onkologii. Oferujemy również usługi z zakresu chirurgii, chorób wewnętrznych, diagnostyki laboratoryjnej, diagnostyki obrazowej oraz profilaktyki.

Przychodnia wyposażona jest w wysokiej klasy sprzęt do diagnostyki obrazowej, tj.: aparat rentgenowski do radiografii bezpośredniej, aparat USG, EKG, etc; diagnostyki laboratoryjnej, tj.: analizator krwi do hematologii, biochemii, elektrolitów oraz hormonów, refraktometr do analizy moczu/ płynów jam ciała, mikroskop, etc.

W pełni wyposażoną salę chirurgiczną z aparatem do narkozy wziewnej oraz kardiomonitorem do monitorowania funkcji życiowych pacjenta. W przypadku konieczności konsultacji specjalistycznych, tj.: kardiologia, okulistyka, rozród, dermatologia, neurologia, w większości przypadków jesteśmy w stanie zorganizować takowe dla Państwa pupila na miejscu w Przychodni OnkolVet.

Kilka słów o mnie…

Nazywam się Aleksandra Marcinowska i jestem lekarzem weterynarii oraz właścicielem Przychodni OnkolVet. Ludzie zwracają się do mnie Ola.


Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie. Jeszcze pod koniec studiów, na piątym oraz szóstym roku, odbyłam praktyki studenckie/ wakacyjne w lecznicach weterynaryjnych w Stanach Zjednoczonych: lecznica weterynaryjna małych zwierząt pierwszego kontaktu (Morton Grove Animal Hospital) pod Chicago, USA oraz lecznica specjalistyczna/ nagłego przypadku (Animal Urgent Care) w Kalifornii, USA. Po studiach wyjechałam do Niemiec, najpierw do Lecznicy Specjalistycznej w Birkenfeld, potem na Uniwersytet w Hanowerze, a następnie odbyłam roczny staż specjalizacyjny z zakresu onkologii oraz chirurgii onkologicznej małych zwierząt w prywatnej lecznicy specjalistycznej VRCC (obecnie znanej pod nazwą Southfields Veterinary Specialists) w Wielkiej Brytanii. Kolejne kilka lat pracowałam jako młodszy klinicysta w lecznicy specjalistycznej VRCC oraz lekarz weterynarii pierwszego kontaktu w lecznicy małych zwierząt na północy Londynu.

Aleksandra Marcinowska lekarz weterynarii oraz właściciel Przychodni OnkolVet

W 2014 roku ukończyłam z oceną bardzo dobrą studia magisterskie z zakresu onkologii klinicznej ludzkiej na Uniwersytecie w Nottingham w Anglii. W 2012 roku zostałam przyjęta na stanowisko Onkologa Juniora na Uniwersytecie w Cambridge w Anglii, a w 2016 ukończyłam europejskie studia specjalizacyjne (European College of Veterinary Internal Medicine-Companion Animals, ECVIM-CA) z zakresu onkologii małych zwierząt (Senior Clinical Training Scholarship in Medical Oncology) na Uniwersytecie w Cambridge pod okiem światowej sławy specjalisty z zakresu onkologii małych zwierząt,  Dr Jane Dobson.

Od ukończenia specjalizacji pracowałam jako lekarz weterynarii- onkolog małych zwierząt w lecznicach specjalistycznych w Anglii, Szwajcarii oraz prowadziłam fakultet z onkologii dla studentów V roku Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W moim ostatnim miejscu pracy na Uniwersytecie w Cambridge, byłam zaangażowana zarówno w pracę kliniczną, polegającą na bliskiej współpracy z właścicielami zwierząt dotkniętych chorobą nowotworową, jak również w pracę naukową oraz dydaktyczno-merytoryczną ze studentami ostatniego roku Medycyny Weterynaryjnej, młodszymi klinicystami (lekarzami weterynarii) i stażystami odbywającymi staże z onkologii weterynaryjnej, dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym.

Jestem autorem publikacji w czasopismach międzynarodowych i krajowych.

Stale uczestniczę w licznych konferencjach i szkoleniach w kraju i za granicą, zarówno w roli słuchacza, jak i prelegenta.

Moim głównym zainteresowaniem jest onkologia weterynaryjna (i ludzka), w szczególności większość aspektów onkologii klinicznej, medycznej i radioterapii. Najbardziej intryguje mnie immunologia nowotworu, terapia promieniowaniem oraz stosowanie inhibitorów kinazy tyrozynowej Najważniejszym elementem zawodu dla mnie jest utrzymywanie jak najwyższej jakości życia moich pacjentów w trakcie ich leczenia, jak również szczera rozmowa z właścicielami moich pacjentów.

Powstanie Przychodni OnkolVet jest zwieńczeniem mojej dotychczasowej pracy jak również chęcią podzielenia się z Państwem zdobytą dotychczas wiedzą i doświadczeniem.

Prywatnie jestem mamą kilkunastoletniego Maksa oraz właścicielką trzech psów: Likiera, Aśki i Emilki. Wolne chwile bardzo lubię spędzać aktywnie pływając, jeżdżąc na nartach, rowerze oraz podróżując i odwiedzając swoich znajomych.

Zapraszam bardzo serdecznie!