O firmie

Przychodnia OnkolVet świadczy specjalistyczne usługi lecznicze dla zwierząt w dziedzinie onkologii, chirurgii, chorób wewnętrznych, diagnostyki i profilaktyki. Przychodnia wyposażona jest w wysokiej klasy sprzęt do diagnostyki obrazowej, tj.: aparat roentgenowski do radiografii bezpośredniej, aparat USG, EKG, etc; diagnostyki laboratoryjnej, tj.: analizator krwi do hematologii, biochemii, elektrolitów oraz hormonów, refraktometr do analizy moczu/ płynów jam ciała, mikroskop, etc; w pełni wyposażoną salę chirurgiczną z aparatem do narkozy wziewnej oraz kardiomonitorem do monitorowania funkcji życiowych pacjenta. W przypadku konieczności konsultacji specjalistycznych, tj.: kardiologia, okulistyka, rozród, dermatologia, neurologia, w większości przypadków jesteśmy w stanie zorganizować takowe dla Państwa pupila na miejscu w Przychodni OnkolVet.

Weterynarz Aleksandra Marcinowska

Kilka słów o mnie…

Nazywam się Aleksandra Marcinowska i jestem lekarzem weterynarii oraz właścicielem Przychodni OnkolVet. Ludzie zwracają się do mnie Ola.

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie. Jeszcze pod koniec studiów, na piątym oraz szóstym roku, odbyłam praktyki studenckie/ wakacyjne w lecznicach weterynaryjnych w Stanach Zjednoczonych: lecznica weterynaryjna małych zwierząt pierwszego kontaktu (Morton Grove Animal Hospital) pod Chicago, USA oraz lecznica specjalistyczna/ nagłego przypadku (Animal Urgent Care) w Kalifornii, USA. Po studiach wyjechałam do Niemiec, najpierw do Lecznicy Specjalistycznej w Birkenfeld, potem na Uniwersytet w Hanowerze, a następnie odbyłam roczny staż specjalizacyjny z zakresu onkologii oraz chirurgii onkologicznej małych zwierząt w prywatnej lecznicy specjalistycznej VRCC (obecnie znanej pod nazwą Southfields Veterinary Specialists) w Wielkiej Brytanii. Kolejne kilka lat pracowałam jako młodszy klinicysta w lecznicy specjalistycznej VRCC oraz lekarz weterynarii pierwszego kontaktu w lecznicy małych zwierząt na północy Londynu.

W 2014 roku ukończyłam z oceną bardzo dobrą studia magisterskie z zakresu onkologii klinicznej ludzkiej na Uniwersytecie w Nottingham w Anglii. W 2012 roku zostałam przyjęta na stanowisko Onkologa Juniora na Uniwersytecie w Cambridge w Anglii, a w 2016 ukończyłam europejskie studia specjalizacyjne (European College of Veterinary Internal Medicine-Companion Animals, ECVIM-CA) z zakresu onkologii małych zwierząt (Senior Clinical Training Scholarship in Medical Oncology) na Uniwersytecie w Cambridge pod okiem światowej sławy specjalisty z zakresu onkologii małych zwierząt,  Dr Jane Dobson.

Od ukończenia specjalizacji pracowałam jako lekarz weterynarii- onkolog małych zwierząt w lecznicach specjalistycznych w Anglii, Szwajcarii oraz prowadziłam fakultet z onkologii dla studentów V roku Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W moim ostatnim miejscu pracy na Uniwersytecie w Cambridge, byłam zaangażowana zarówno w pracę kliniczną, polegającą na bliskiej współpracy z właścicielami zwierząt dotkniętych chorobą nowotworową, jak również w pracę naukową oraz dydaktyczno-merytoryczną ze studentami ostatniego roku Medycyny Weterynaryjnej, młodszymi klinicystami (lekarzami weterynarii) i stażystami odbywającymi staże z onkologii weterynaryjnej, dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym.

Jestem autorem publikacji w czasopismach międzynarodowych i krajowych.

Stale uczestniczę w licznych konferencjach i szkoleniach w kraju i za granicą, zarówno w roli słuchacza, jak i prelegenta.

Moim głównym zainteresowaniem jest onkologia weterynaryjna (i ludzka), w szczególności większość aspektów onkologii klinicznej, medycznej i radioterapii. Najbardziej intryguje mnie immunologia nowotworu, terapia promieniowaniem oraz stosowanie inhibitorów kinazy tyrozynowej Najważniejszym elementem zawodu dla mnie jest utrzymywanie jak najwyższej jakości życia moich pacjentów w trakcie ich leczenia, jak również szczera rozmowa z właścicielami moich pacjentów.

Powstanie Przychodni OnkolVet jest zwieńczeniem mojej dotychczasowej pracy jak również chęcią podzielenia się z Państwem zdobytą dotychczas wiedzą i doświadczeniem.

Prywatnie jestem mamą kilkunastoletniego Maksa oraz właścicielką psa Border & Bearded Collie o imieniu Bailey oraz dwóch rudych, szalonych kotów- Henryka i Leona. Wolne chwile bardzo lubię spędzać aktywnie pływając, jeżdżąc na nartach, rowerze oraz podróżując i odwiedzając swoich znajomych.

Zapraszam bardzo serdecznie!